SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Soppslev 15893424
nr 1589 3424
Soppslev
1700-tal, Silver / trähandtag. Längd: 46 cm, bruttovikt: 160 g
Utrop:
800 kr
Såld:
400 kr
måndag 8 januari 2024
kl 19:23:04
350 kr
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver